Реферативна стаття. Дослідження теоретико-методологічних засад судово-економічної експертизи вимагає досить детального та ґрунтовного підходу до висвітлення питання сутності економічних експертиз, адже в науковій літературі нині немає єдиної узгодженої позиції щодо цього. Підбиваючи підсумки проведеного дослідження, визначено низку дискусійних питань ыз термінологічного визначення понятійного апарату, який використовується в практиці судово-економічної експертизи, що обґрунтовує необхідність прийняття змін до чинного законодавства. Пропонується внести зміни до Закону України «Про судову експертизу» в І розділ «Загальні положення», де передбачити статтю «Понятійний апарат судової експертизи», де необхідно подати різні визначення, в тому числі і за видами експертиз. У чинному законодавстві доцільно передбачити, крім завдань, предмет та об’єкти експертиз.
Ключові слова: експертиза, судова експертиза, судово-бухгалтерська експертиза, судово-економічна експертиза, економічна експертиза.
Бібліографічний опис: Мулик Т.О., Мулик Я.І. Теоретичні основи судово-економічної експертизи: аналіз наукових поглядів. Економічний простір. 2021. № 165. С. 131–139. - Режим доступу: https://cutt.ly/KZo4ITh Для підвищення надійності зберігання наведеної роботи в мережі Інтернет на випадок її знищення або втрати та можливості безперешкодного ознайомлення з оригінальним текстом в будь-який час, наводиться резервний URL-доступ забезпечений online-журналом: https://cutt.ly/iZo4Zcw
Нагадуєм, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи, у тому числі за запитами нотаріусів за різними підставами, у тому числі із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia
Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем.